KAYSERİ
AKKIŞLA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
Kurslar 5 Mart´ta başlıyor, Başvurular İlçe Halk Eğitim Merkezlerine yapılabilecek Genelgeye göre, Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarının ilk dönemi 5 Şubat-15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayacak. Bu kapsamda, 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında halk eğitimi merkezlerince il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan tarama çalışmaları yapılacak. Başlatılan çalışmaların etkin duyuru ve tanıtımı yapılacak. Kurslar, 5 Mart´ta başlatılacak ve en geç 11 Mayıs´ta tamamlanacak. Seferberlik kapsamında açılacak okuma yazma kurslarında görev alan öğretmenlerin ücretleri Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre ödenecek.![OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ](/meb_iys_dosyalar/2018_02/13135225_thumbs_b_c_2178cd0d5f19ff561feb54a81957ebe2.jpg)